Son yıllarda 90 inç ekran boyutlarına sahip televizyonlar tanıtıldı. Her an 100 inç ekran boyutuna sahip televizyonlarında tanıtılması an meselesi. Dünyanın en büyük elektronik fuarı olan CES, bu yıl en son özelliklere sahip olan 2 adet televizyonu tanıttı. Bu televizyonlar Samsung QLED TV ve LG QNED99 TV.  

ces fuarı 2022’de tanıtılan televizyonlar: samsung ve lg

Teknik Özellikleri 

Bu televizyonların teknik özellikleri neredeyse birbirinin aynısı olması nedeniyle özelliklerini aynı başlık altında topladık.

Her iki televizyonda da Quantum Dot teknolojisi kullanılmıştır. Bu sayede %100 renk hacmine sahip oldukça gerçekçi görüntüler elde edilmiştir. Aynı zamanda HDR teknoloji ile donatılan bu televizyonlarda arka ışık kullanılmış olup ortam ışığına göre görüntü iyileştirme özelliği eklenmiştir. 4K çözünürlüğe sahip olup   3 boyutlu çevresel ses teknolojisi de bulunmaktadır. Bu iki televizyon aynı zamanda üretilen en ince iki televizyon sınıfında yer almaktadır. Smart televizyon özelliği de bulunmakta olup tabletinizi veya bilgisayarınızı kullanarak TV kontrolü yapabilirsiniz. Ekran boyutları olarak her iki televizyon da 55 inç, 65 inç ve 90 inç olarak üretilmişlerdir. Aralarında ki tek fark kumanda faktörüdür. LG QNED99 TV’de eski usul pilli kumanda kullanılırken, Samsung QLED TV’de manyetik kumanda yani pilsiz kumanda tercih edilmiştir. 

ces fuarı 2022’de tanıtılan televizyonlar: samsung ve lg

Fiyat 

Samsung QLED TV, 55 inç televizyonlar 15.000 TL‘den; LG QNED99 TV, 55 inç televizyonlar 14.000 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur. Bu ürünlerin fiyatları ekran boyutuna göre de değişmektedir.  

Sizlerin de bu iki televizyon hakkında ki düşüncelerinizi merak ediyoruz. Yorumlarda düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

İndirime giren ürünlerin fiyatlarını, indirime girdikleri tarihleri ve güncel stok durumlarını katalog sahibi marketlerin Web adreslerinden teyit ediniz.
  Bunlar İlgini Çekebilir

  Aktüel Ürünler Ücretsiz Mail Aboneliği

  Aktüel Kataloglardan ÜCRETSİZ ve anında haberdar olmak isterseniz e-mail adresinize katalogları gönderebiliriz. Bu hizmet ÜCRETSİZdir. E-Mail Adresinizi yazdıktan sonra açılan pencereyi doldurup formu yollayın ve e-mailinize gelen bağlantıyı onaylayın.

      Sizin İçin Seçtiklerimiz
  Paylaşmak Güzeldir
  Bim 28 Ocak 2022 Aktüel Ürünler Kataloğu A101 27 Ocak 2022 Aktüel Ürünler Kataloğu
  Bir yorum yazın
  Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

  Katalogtivi Bir Aktüel Ürünler Markasıdır.